تبلیغات
لایف کلیک صبح ظهور نزدیک است - تاریخچه قوم یهود

درباره

صبح ظهور نزدیک است


این وبلاگ وابسته به هیچ حزبی نیست
نه اصول گرا و نه اصلاح طلب
سرباز مملکت برای خدمت به مردم

صفحات دیگر

جستجو

نظر سنجی

بلاگ چگونه است؟امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

/*]]>*/
imam-almahdi
کی به کیه!!!
جالب ترین ها
همه چیز از همه جای دنیا
جدید ترین فناوری

قالب وبلاگ
پیشینه قوم یهود
قوم یهود كه از آنان به "بنی اسرائیل" نیز یاد می شود، از سامی ها هستند و سامی ها از اعقاب سام، پسر نوح محسوب می شوند. (1) اقوام سامی عبارتند از: اكدی ها (بابلی های قدیم) ، آشوری ها، كنعانی ها، اكرامی ها و عرب ها .
ادامه ی مطلب.....

این اقوام همگی تا چهار هزار سال پیش از میلاد با یكدیگر در شبه جزیره عربستان زندگی می كردند.
جزیرةالعرب در آن زمان سرزمینی باران خیز بود اما (2) در اثر تغییرات جوّی و جغرافیای طبیعی، مهاجرت آنان از آن سرزمین آغاز شد. عرب ها به سوی فلسطین روی آوردند بنابراین زبان همه این قبایل عربی بود كه پس از مهاجرت تحول و تغییر یافته . (3) روایات تورات نشان می دهد كه هجرت یهودیان از قرن هشتم قبل از میلاد آغاز شد.
منابع تاریخی، پیشینه این قوم را بیشتر در بی خانمانی و پراكندگی و بیانگردی نشان می دهد. برای هجرت و پراكندگی شان غیر از عوامل جغرافیایی و طبیعی، عوامل دیگر نیز مؤثر بوده اند.(4)
قوم یهود پس از سرگردانی بسیار به سواحل مدیترانه رسیدند، كه امروز فلسطین نامیده می شود؟ در آن جا اقامت گزیدند ، در حالی كه ساكنان اصلی و بومی فلسطین سامی نژاد و عرب بودند . آنان از سواحل دریای اژه به فلسطین آمده بودند. و آنان را كنعانیان و سرزمین فلسطین را ارض كنعان می گفتند. این ها یهودی نبودند، یهودیان بعدا به این سرزمین مهاجرت كردند.
در واقع فلسطین توسط یهودیان اشغال شد.(5)
درخصوص وجه تسمیه این قوم به یهود اختلاف است. برخی گفته اند كه "یهود" به معنای هدایت یافته است و علت آن توبه قوم موسی از گوساله پرستی است. برخی دیگر گفته اند به این قوم از آن جهت "یهود" گفته شد كه به فرزند چهارم حضرت یعقوب كه "یهوذا" نام داشت، منسوب هستند "یهوذ" معرّب هود است و نقطه آن حذف گردیده است.(6)
تاریخ سیاسی قوم یهود را می توان به هفت دوره تقسیم كرد:
1 - از ابراهیم خلیل تا دوره موسی، دوره توقف چهار صد ساله در مصر؛
2 - از موسی تا شائول، دوره خلاصی بنی اسرائیل از بردگی در مصر و بعثت حضرت موسی در كوه سینا و چهل سال گردش قوم در دشت؛
3 - از شائول تا تقسیم مملكت یهود كه تخمینا 120 سال و شامل دوران ترقی یهود تحت سلطنت داوود و سلیمان است؛
4 - از تقسیم تا انتهای تألیف عهد قدیم (تورات) كه تقریبا 500 سال طول كشید و شامل وفات سلیمان و انقراض سلطنت اسرائیل است؛
5 - مراجعت از اسیری تا بعثت مسیح؛
6 - آمدن مسیح تا انهدام اورشلیم؛
7 - انهدام اورشلیم به بعد كه یهودیان در جهان پراكنده شدند.(7)
متأسفانه بیشتر یهودیان از آموزه های اخلاقی دین فاصله گرفته اند. دستورهای دینی یهود به كسب فضایل اخلاقی سفارش كرده و از رذایل اخلاقی برحذر داشته اند، مثلا دین یهود انسان ها را به حمایت از فقیران، نهی از ظلم به دیگران، احترام به والدین و رعایت حقوق اجتماعی دعوت كرده اند. (8) این در حالی است كه یهودیان معروف ترین قوم در عدم بهره گیری از آموزه های اخلاقی هستند. داده های تاریخی نشان از آن دارد كه یهودیان وحشی ترین انسان ها بوده اند! گوستاولوبون فرانسوی می نویسد:
"یهودیان انسان هایی هستند كه تازه از جنگل وارد شهر شده و همیشه از صفات انسانی بی بهره بوده اند، چرا كه همیشه مانند پست ترین مردم روی زمین زندگی می كنند...
بنی اسرائیل همیشه مردمی خونریز و بی غیرت بوده اند، حتی زمانی هم كه یهود بر كشورها حكومت می كرده است، از خون ریزی دست برنداشته اند.(9)
در ادامه به بعضی دیگر از خصوصیات اخلاقی یهودیان اشاره می شود:
1 - كشتن پیامبران الهی
در قرآن آمده است: " ما به موسی كتاب تورات عطا كردیم و از پی او پیغمبرانی فرستادیم و عیسی پسر مریم را به ادلّه روشن حجت ها دادیم و او را به واسطة روح القدس اقتدار و توانایی بخشیدیم. آیا هر پیامبری كه بر خلاف هوای نفس شما از جانب خدا امری آورد، از امرش سرپیچی كرده، از راه حسد گروهی را تكذیب می كنید و گروهی را به قتل می رسانید؟!"(10)
از برخی روایات استفاده می شود كه كشتن پیامبران الهی به اندازه ای برای یهود طبیعی بود كه روزی از طلوع فجر تا طلوع آفتاب هفتاد پیامبر را كشته ، سر از بدن آن ها جدا كرده و سپس به مغازه های خود رفته و مانند روزهای دیگر كار روزانه را شروع كردند! از جمله پیامبرانی كه توسط یهود كشته شدند، حضرت یحیی و حضرت زكریا (ع) بودند. این دو پیامبر به دلیل منع یهود از اعمال زشت و غیر انسانی كشته شدند!(11)
2 - حیله و نیرنگ
این دو صفت غیر انسانی در طول تاریخ همچون دو عصای محكمی بوده كه همیشه یهود در كارهای خود بر آن ها تكیه زده ، در قرآن بدین صفت یهودیان اشاره شده است:
"یهود با خدا مكر كردند، خدا هم در مقابل با آن ها مكر نمود و خداوند از هر شخصی بهتر می تواند مكر نماید".(12)
3 - پیمان شكنی
اگر كسی بخواهد پیمان شكنی را در قالب انسان ها ببیند، باید به یهودیان نگاه كند، زیرا یهودیان پیمان ها و عهدهای بسیاری را زیر پا گذاشته و به واسطة آن شرافت و كرامت انسانی را لگدمال كرده اند. پیمان هایی كه یهودیان با پیامبر (ص) بستند و سپس پیمان شكنی كردند، این مدعا را اثبات می كند.(13)
4 - وحشیگری
تاریخ در همه زمان ها سنگدلی یهود را به نمایش گذارده است. قرآن نیز یكی از خصوصیات یهودیان را سنگدلی بیان كرده است. (14) امروزه جنایات اسرائیل علیه مردم فلسطین حاكی از سنگدلی و وحشیگری یهودیان است. "كاسیوس" در كتاب خود در خصوص حوادث سال 117 میلادی می نویسد:
" مطابق همین تاریخ، یهود در غرب دریای طرابلس برای كشتن رومی ها و یونانی ها به رهبری "اندریا" خروج كرده، همه را به قتل رساندند و خون هایشان را آشامیده ، گوشت ها شان را نیز خوردند، سپس سرها و استخوان ها را قطعه قطعه كرده، به سگ ها دادند. مردم ما را نیز مانند حیوانات به كشتار یكدیگر مجبور كردند كه تعداد كشته شدگان این جنایت به 0000/22 نفر رسید".(15)
5- برتری نژادی و سلطه طلبی
یهودیان خود را موجودات برتر دانسته، باور دارند كه تنها آنان حق زندگی در جهان دارند . بر این اساس قصد دارند همه دنیا را تحت تصرف در آورده و درصدد تشكیل حكومت جهانی هستند آغاز چنین حكومتی (طبق نظر یهودی ها ) از اسرائیل خواهد بود كه پس از دستیابی بر "نیل تا فرات" در این راه گام های بزرگ تری خواهند برداشت. یهودی ها عقیده دارند كه در تورات به این برتری اشاره شده ، زیرا خداوند خطاب به ابراهیم فرموده است: "زمین را به نسل تو خواهیم داد".(16)
در برخی از قسمت های كتاب تلمود آمده است: "روح یهودی ها از روح دیگران افضل است، زیرا ارواح یهود جزء خداوند می باشند.
بهشت مخصوص یهود است و هیچ كس به غیر از آنها داخل آن نمی شود...
بر هر یهودی لازم است كه ملك های دیگران را خریداری كند تا آن ها صاحب ملكی نباشند و همیشه سلطه اقتصادی با یهود باشد".(17)
6 - مال اندوزی و ثروت پرستی
از زمانی كه حضرت موسی(ع) برای آوردن الواح به كوه طور رفت و سامری گوساله ای از طلا و نقره برای بنی اسرائیل ساخت، تا به حال ثروت، بزرگ ترین معبود یهود به شمار می رود . سعی یهود بر آن است كه ثروت های جهان را در اختیار خود داشته باشد بدین وسیله بر مردم سلطه و حكومت كند.(18)
7 - تحریف حقایق:
در قرآن آمده است : " گروهی از یهود كلمات خدا را از جای خود تغییر داده (تحریف كرده) و می گویند: فرمان خدا را شنیده و از آن سرپیچی می كنیم " . (19)
آیات قرآن بهترین منبع برای شناختن روحیات قوم یهود و بنی اسرائیل است.
پی نوشت ها :
1 - عباس قدیانی، ادیان و مذاهب در ایران، ص 127.
2 - عبدااالله مبلغی، تاریخ ادیان و مذاهب جهان، ج2، ص 573 - 574.
3 - عباس قدیانی، همان، ص 128.
4 - سیر تحول در دین های یهود و مسیح، ص 57 و 58.
5 - عبدالله مبلغی، همان، ص 574.
6 - فخر رازی ، تفسیر الكبیر، ج1 ص 549؛ محمد شیرازی ، دنیا بازیچه یهود، (ترجمه سید هادی مدرسی) ص 8.
7 - معارف و معاریف، ج10، ص 631.
8 - عبدالله مبلغی، همان، ص 632 - 635.
9 - محمد شیرازی ، همان، ص 16 ، به نقل از : الیهود فی تاریخ الحضارات الاولی، ص 58.
10 - بقره (2) آیه 87.
11 - محمد شیرازی ، همان، ص 21.
12 - آل عمران، (3) آیه 54.
13 - محمد شیرازی، همان، ص 37.
14 - بقره، آیه 74.
15 - محمد شیرازی، همان، ص 18.
16 - همان، ص 38 - 39 ، به نقل از تورات، سفر پیدایش اصحاح، ص 15 و 17.
17 - همان، ص 122.
18 - همان، ص 25.
19 - آل عمران، آیه 71.

نوشته شده در سه شنبه 10 آذر 1394 ساعت 10:04 ب.ظ توسط : علی صفرزاده | دسته : مذهبی،
  • [ نظرات ]